Press "Enter" to skip to content

C_school – nowy model edukacji technologicznej!

Aleksandra Biwald 0

Zaprojektowaliśmy pierwszy w Polsce model bezpłatnej edukacji technologicznej, który przygotuje osoby bez doświadczenia, do rozpoczęcia pracy w branży IT.

O NAS

Kadrę C_school tworzą doświadczeni trenerzy i gwiazdy IT. Specjaliści metodyki nauczania oraz doświadczeni programiści. Zbudowaliśmy program edukacji, który odpowiada na realne potrzeby rynku pracy i w 100% wykorzystuje potencjał i talent uczestników.

Technologia to przestrzeń dynamiczna. Dzięki modelowi intensywnej nauki na kursie programowania, w ciągu kilku miesięcy nasi kursanci zdobywają praktyczne umiejętności, w zakresie najczęściej wykorzystywanych technologii na rynku.

C_school to miejsce spotkań specjalistów i miłośników nowych technologii. Tu zrealizujesz swoje pomysły, dostaniesz narzędzia niezbędne do rozwoju swoich zainteresowań i wymienisz się doświadczeniami z praktykami programowania. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z technologią. Dzięki połączeniu wiedzy i swojego zaangażowania otrzymasz nieograniczone możliwości do pracy na całym świecie.

IT Friends to społeczność ludzi, którzy kochają nowe technologie. Lubimy dzielić się wiedzą, spotykać się i wymieniać doświadczeniami. Przyjaźnimy się i lubimy wspólnie spędzać czas, również off-line.

PEER_TO_CODE

W oparciu o metodę Peer coaching stwarzamy przestrzeń do wymiany doświadczeń. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy posiadają wiedzę, z której inne osoby mogą korzystać. Umiejętności te mogą przeplatać między sobą: umiejętności komunikacyjne, zarządzania projektem czy technologicznie w zakresie kodu lub rozwiązywania problemów analitycznych. Wartością jest możliwość wymiany wiedzy bez obawy przed krytyką czy oceną.

Projekt peer-to-peer rozwija się na najważniejszej zasadzie rozwoju zawodowego, co jest dużą motywacją do nauki i pracy. Przygotowaliśmy niestandardowe szkolenia technologiczne, oparte na praktycznej nauce języków programowania. Dzięki wdrożeniu naszej koncepcji, dajemy szansę nauki najbardziej utalentowanym entuzjastom technologii w rzeczywistych projektach IT.

PROGRAM NAUKI

Celem Connectis_school jest przygotowanie zarówno osób, jak i zespołów gotowych do rozpoczęcia pracy w komercyjnych projektach naszych klientów. Wybór treści nauczanej i kierunek szkoleń dla danej grupy jest bezpośrednio związany z potrzebami danego klienta. Poprzez współpracę z firmą, która akceptuje naszych absolwentów w swoim zespole, możemy zbudować zindywidualizowany program nauczania oparty bezpośrednio na diagnozowaniu potrzeb firmy w bieżących lub planowanych projektach.

Kurs programowania oparty jest o program, w którym każdy etap nauki daje możliwość zweryfikowania dotychczas zdobytych umiejętności. Poprzez systematyczną współpracę z trenerami, każdy uczestnik będzie świadom postępów w nauce oraz kierunku rozwoju swojej wiedzy.

PROGRAM NAUKI W C_SCHOOL OPARTY JEST NA TRZECH FILARACH:

 1. Nauka języka Java od podstaw
 • Testowanie jednostkowe
 • Wzorce projektowe
 • Nauka technik programowania obiektowego i elementów programowania funkcyjnego
 • Podstawy programowania wielowątkowego
 1. Nauka wybranych technologii „przemysłowych” języka Java
 • Wprowadzenie do standardu Java Enterprise Edition
 • Technologie persystencji danych
 1. Podstawy relacyjnych baz danych i języka SQL
 • Poznanie narzędzi towarzyszących wytwarzaniu oprogramowania
 • Narzędzia pracy zespołowej, metodyki zwinne (Agile)
 • Narzędzia budowania, analizy i inspekcji kodu
 • Środowiska IDE, repozytoria i systemy kontroli wersji

WSPÓŁPRACA Z CONNECTIS_

Dla wszystkich osób, które z sukcesem ukończą naukę w C_school przygotujemy ofertę współpracy w projektach Connectis.

Program szkoleniowy w C_school jest bezpłatny dla uczestników. Dzięki temu możemy dotrzeć do najbardziej utalentowanych ludzi. Kursanci C_school podpisują 2-letnią umowę o współpracy z Connectis_. Umowa ta zapewnia ciągłość obsługi klientów, ale także możliwość zwiększenia skali projektów w czasie.

C_SCHOOL W PIGUŁCE

Uczymy w trzech miastach w Polsce – w Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami, śledź naszą stronę i fanpage na Facebooku. Tam na bieżąco pojawiają się informacje o kolejnych edycjach.

Nauka trwa około 3 – 4 miesiące. Przygotowaliśmy zajęcia z programowania pod okiem najlepszych specjalistów i praktyków IT. Dodatkowo czekają na Ciebie godziny indywidualnych konsultacji online oraz dużo zadań domowych, podczas których będziesz utrwalać i pogłębiać wiedzę zdobytą podczas zajęć w C_school.

Szukamy ambitnych i pracowitych osób, które swoje zamiłowanie do technologii chcą wykorzystać w pracy zawodowej. Szukamy studentów i absolwentów. Ludzi dociekliwych i chcących rozpocząć pracę w branży IT. Szukamy osób, które lubią współpracować, uczyć się i rozwijać swoje umiejętności. A co najważniejsze, mają odwagę do podjęcia nowych wyzwań i systematycznej pracy.

Czy muszę programować, aby wziąć udział w C_school? Nie musisz. Ważne, abyś miał dobre umiejętności analitycznego myślenia. To, że nie znasz jeszcze żadnego języka programowania, nie jest przeszkodą w ukończeniu C_school z sukcesem. Na pewno musisz włożyć dużo pracy własnej w to, aby systematycznie pogłębiać zdobywaną wiedzę. Ale bez obaw, jesteśmy po to, by Cię tego nauczyć i pomóc zrozumieć tajemnice IT.

Czy muszę znać język angielski? Twoja znajomość języka angielskiego musi pozwalać na swobodną komunikację. Będzie Ci ona potrzebna do pracy w zespołach zadaniowych oraz do zapoznawania się z dokumentacją.

Zajęcia odbywają się popołudniami i w weekendy. W tygodniu kodujemy zazwyczaj od godziny 16-18, w soboty i niedziele od godziny 9.

Uczestnictwo w C_school jest bezpłatne i jest to jednocześnie pierwszy etap przygotowujący do współpracy z CONNECTIS_ i szansa na 2-letni kontrakt w prestiżowych projektach IT. Wspieramy zdobywanie kompetencji technologicznych i rozwój Twojej kariery.