Press "Enter" to skip to content

Bitcoin

Aleksandra Biwald 0

WYZWANIE:

Celem było stworzenie aplikacji portfela Bitcoinowego, umożliwiającego łatwe zarządzanie posiadaną wirtualną walutą. Użytkownik miał mieć możliwość kupowania oraz wypłacania pieniędzy zarówno przy pomocy zewnętrznych procesorów finansowych, jak i sieci Bitcoin. Dodatkowo tworzony system miał pozwolić na prostą integrację ze sklepami internetowymi, dzięki czemu płatność za zakupione produkty odbywałaby się za jego pośrednictwem. Klient nie chciał brać na siebie odpowiedzialności za przechowywanie wielu wrażliwych danych pozwalających na wypłacanie pieniędzy w sieci Bitcoin ze względu na duże ryzyko ataku oraz wysoki stopień skomplikowania narzędzi matematycznych w niej wykorzystywanych. Celem było bezpieczeństwo usługi, duża dostępność oraz jak najszybsze wejście na rynek aplikacji w pełnym zakresie funkcjonalnym.

NASZA ODPOWIEDŹ:

Connectis stworzyło zespół w skład którego wchodzili: analityk, projektanci, programiści oraz testerzy. Zespół zdecydował o wyborze metodyki SCRUM i stworzeniu aplikacji w architekturze mikroserwisowej. Miało to zagwarantować wysoką dostępność oraz możliwość łatwego skalowania. Podczas prac i wyboru technologii wzorowano się na popularnym systemie Netflix.  Przeprowadzono wirtualizację przy pomocy kontenerów poprzez narzędzie Docker. Aplikacja została zainstalowana na chmurze Amazona (AWS).

REZULTAT:

Produkt został stworzonyzgodnie z założonymi ramami czasowymi. Dzięki wybranej metodyce pracy, klient mógł w łatwy sposób aktualizować wymagania tak aby sprostać wymaganiom bardzo dynamicznego rynku bitcoin/blockchain.

TECHNOLOGIE: Java 8, Spring Framework (Cloud, Security, Data), RabbitMQ, PostgreSQL, AureliaJS, HTML, Docker, AWS