Press "Enter" to skip to content

C_school — Testerzy oprogramowania szyci na miarę

Aleksandra Biwald 0

Ministerstwo Infrastruktury w połowie 2017 roku obliczyło, że na rynku brakuje około 40 000–50 000 specjalistów z różnych dziedzin IT. Ten brak odczuwa regularnie każdy, kto wytwarza oprogramowanie.

Deficyt dotyczy stanowisk na każdym poziomie zaawansowania, od CTO, przez team leaderów i senior developerów, po stanowiska juniorskie. Szczególnym przypadkiem są specjaliści wsparcia i kontroli jakości, którzy często na tych stanowiskach zaczynają swoją karierę. Skupmy się właśnie na testerach, potrzebnych w każdym większym zespole.

Według podsumowania firmy Sedlak & Sedlak, młodszy tester oprogramowania na starcie może liczyć na pensję w okolicach 3 000 złotych. Wzrost wynagrodzenia następuje dosyć szybko i nie jest trudno po pewnym czasie podwoić tę kwotę. Dlaczego więc jest tak trudno o specjalistów QA?

OLBRZYMI POTENCJAŁ

W sieci dostępnych jest mnóstwo szkoleń, które odpowiadają na rosnące cały czas zapotrzebowanie. Jedyny problem stanowi dokonanie wyboru. Dostęp do wiedzy jest bardzo łatwy, a swoje wsparcie np. na Quorze oferują specjaliści QA z wielkich korporacji. Od dawna funkcjonują też szkoły, które nie narzekają na brak chętnych mimo naprawdę słonego czesnego, jakie trzeba uiścić za kilkutygodniowy kurs.

Uważnie obserwujemy ten trend. Energia, zaangażowanie i ogromna chęć samodoskonalenia zainspirowała nas do stworzenia C_school – miejsca, w którym przekazujemy ekspercką i praktyczną wiedzę.

C_SCHOOL TO WIEDZA I GWARANCJA ZATRUDNIENIA

Unikalna formuła C_school polega na tym, że jeśli wykażesz determinację i naturalne predyspozycje do przyswajania wiedzy, to po przeszkoleniu trafisz bezpośrednio do zespołu skompletowanego na potrzeby naszego Klienta. Nie tylko oferujemy wiedzę, ale również gwarantujemy dwuletnie zatrudnienie. To ważne zarówno dla naszych Klientów, którzy potrzebują ograniczyć rotację w zespołach Quality Assurance, jak i dla samych kursantów, którzy właśnie rozpoczynają zupełnie nową ścieżkę kariery jako testerzy oprogramowania.

Stworzyliśmy C_school, ponieważ chcemy zmienić życie zawodowe tych, którzy są ambitni i zmotywowani. Naszym zdaniem, aby zostać specjalistą IT nie trzeba kończyć informatyki. Niezbędne są za to odwaga, systematyczność, umiejętność analitycznego myślenia i skupienie na osiągnięciu celu. Szukamy ludzi ambitnych, pasjonujących się tematyką IT, którzy chcą pracować w tej branży, nawet jeśli wcześniej wybrali inną ścieżkę kariery. Najważniejsza jest chęć rozwoju oraz gotowość do podjęcia nowych wyzwań i systematycznej pracy — mówi Michał Gierczak, prezes Connectis.

C_SCHOOL — PROGRAMUJEMY TESTERÓW

Program każdego kursu powstaje w wyniku konsultacji z naszym klientem. Każde szkolenie C_school jest szyte na miarę, uwzględniając zarówno niezbędne podstawy związane ze specyfiką danej tematyki (testowanie, programowanie w danym języku, zarządzanie projektami itd.), jak również indywidualne potrzeby danego partnera. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie stworzyć sprawnie działający team zmotywowanych specjalistów, posiadających praktyczne umiejętności.

C_school to unikalny projekt, łączący indywidualnie tworzony program szkolenia, rekrutację zmotywowanych i ambitnych specjalistów już na etapie zapisów na kurs oraz długoterminową perspektywę współpracy ze zgranymi zespołami.