Press "Enter" to skip to content

C_tech, czyli meetup w Connectis

Aleksandra Biwald 1

W Conenctis zawsze dbamy o dobrą atmosferę. Organizujemy wyjścia i spotkania integracyjne, jesteśmy partnerami wielu konferencji, a w tym roku postanowiliśmy zrobić coś dla community i tak powstał pomysł stworzenia cyklicznych meetupów w Connectis.

Zastanawiając się nad tematyką naszych spotkań wyszliśmy z założenia, że celem meetupu jest dzielenie się wiedzą oraz networking. Chcieliśmy wybrać tematy na tyle ogólne, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.  Forma spotkań jest otwarta, dopasowana do programistycznych potrzeb.

Startujemy od 21 lutego 2018, a później kontynuujemy, co miesiąc, zazwyczaj w trzecią środę miesiąca.

Na pierwszy meetup zaprosiliśmy Maćka Aniserowicza, którego „wygraliśmy” na aukcji WOŚP oraz Mariusza Litwina, specjalistę od cyberbezpieczeństwa oraz kryptowalut.

Agenda C_tech #1

18:00 Maciej Aniserowicz i premiera zupełnie nowej prezentacji „Szczęśliwy programista? Kluczowe wskazówki do udanej kariery w IT”

Branża IT oferuje wielkie szanse rozwoju: zarówno zawodowego, jak i osobistego. Pracownicy z tych środowisk są często postrzegani jako szczęściarze. I… nie jest to perspektywa pozbawiona podstaw. Z reguły jest nam „dobrze”.

Jednak z jakże upragnionym przez nas komfortem wiąże się niebezpieczeństwo: uzależnienie. Uzależnienie od wygody i beztroski. Wbrew pozorom nie trzeba jednak wiele, by w pełni cieszyć się wolnością, zachowując wszystkie benefity rzucone nam przez cywilizację.

Jak?

Na swojej kilkunastoletniej ścieżce popełniłem wiele błędów i wyciągnąłem nieco wniosków. Dostałem niejedną nauczkę, ale każde przykre doświadczenie okazywało się na dłuższą metę bezcenne. Po ponad dekadzie życia w pełni poświęconego programowaniu… uwolniłem się. Nadal czerpię korzyści z uprzywilejowanej pozycji, jaką daje „części IT”, ale jednocześnie rozwijam różne pasje i umiejętności. Programuję, jeśli chcę, a nie „bo muszę”. Świadomie decyduję, czy to jest najlepsze wykorzystanie mojego czasu i potencjału w danym momencie.

Jak?

Kiedyś nie miałem takich możliwości ani nawet refleksji. Podczas tej prezentacji zaproszę Cię do chwili zastanowienia się nad prowadzeniem swojej własnej kariery w dżungli IT. Co możemy zrobić, by w pełni wykorzystać te wyjątkowe – a przecież przejściowe – możliwości?

I… JAK?

Maciej Aniserowicz
Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego związanego z programowaniem. Autor książki „Zawód: Programista”.
Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia.
Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor dev-bloga: devstyle.pl i VLOGa na YouTube. Twórca podcasta programistycznego: DevTalk. Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Współorganizator legendarnej konferencji Programistok. Organizator konkursu Daj Się Poznać. Jeden z ex-liderów Białostockiej Grupy .NET.
Od 2008 posiadacz tytułu Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 Microsoft Certified Professional.

19:00 Mariusz Litwin „Śledcza analiza Bitcoin”

Czy jesteśmy bezradni w stosunku do przestępców wymuszających okup w Bitcoinach? Do jakiego stopnia kryptowaluta zapewnia anonimowość?

W trakcie swojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania pokazując proces analityczny powiązany z reakcja na incydenty bezpieczeństwa, w których zaistniałą konieczność śledzenia transakcji BTC.

Przedstawię narzędzia – open source, darmowe i komercyjne, metodyki oraz ograniczenia w zakresie analizy i śledzenia transakcji w ramach blockchain. W swojej prezentacji uwzględnię aktualne jak i przewidywane/nadchodzące rozwiązania w ramach sieci Bitcoin.

Mariusz Litwin – Konsultant, EY
Mariusz jest specjalistą w zakresie zwalczania cyberprzestępczości w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY. Ukończył studia na kierunku Informatyka ze specjalizacją Kryptologia, na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.
Mariusz zajmuje się obsługą incydentów bezpieczeństwa z wykorzystaniem narzędzi śledczej analizy danych, eDiscovery i informatyki śledczej. Brał udział w kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych projektach, podczas których obsługiwał różnorodne incydenty bezpieczeństwa, od działań nielojalnych pracowników po ataki na infrastrukturę teleinformatyczną.
Występował kilkanaście razy na konferencjach poświęconych tematyce cyberprzestępczości i bezpieczeństwa IT, omawiając m.in. skuteczne metody identyfikacji przestępców żądających płatności w kryptowalutach.

20:00-21:00 Networking

Informacje można będzie znaleźć na naszym blogu oraz na stronie meetup.com: https://www.meetup.com/pl-PL/C_tech-1-Szcz%C4%99%C5%9Bliwy-programista-%C5%9Aledcza-analiza-Bitcoin/