Press "Enter" to skip to content

C_tech #4 „Reactive Programing” oraz „Infrastruktura jako kod”

Aleksandra Biwald 0

Z małym opóźnieniem, ale z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was na kolejne spotkanie grupy C_tech. Tym razem wyjątkowo zapraszamy we wtorek. Na wszystkich gości czeka kawa z naszej wewnętrznej kawiarni, woda oraz zimne piwo 😉

Agenda:

18:00 – 19:30 „Reactive Programing – na przykładzie implementacji biblioteki RxJS” – Tomasz Stelągowski
Podczas spotkania poruszymy czym jest programowanie reaktywne. Spojrzymy na jego podstawowe założenia, oraz na czym tak naprawdę polega w najprostszej implementacji. A na zakończenie zobaczymy jak robią to mistrzowie, a więc spojrzymy na proste przykłady wykorzystania biblioteki Reactive Extensions w JavaScripcie.

Tomasz Stelągowski
Tomasz jest uosobieniem różnorodności. Początkowo odrzucił swoje powołanie do IT i rozpoczął studia nad Psychologią równolegle ze zgłębianiem Informatyki. Poszukując nowych wyzwań dołączył do AIESEC, największej na świecie organizacji prowadzonej przez studentów, rozpoczynając swoją podróż w świat liderstwa. Kierując zespołami i prowadząc szkolenia, odkrył że scena to jego drugi dom. Odkrywca z urodzenia, programista z wyboru, dzisiaj Tomasz jest Front-End developerem z 2 letnim doświadczeniem, zainteresowanym nowoczesnymi rozwiązaniami webowymi, poszukującym sposobu na powiązanie wszystkich obszarów jego zainteresowań, oraz odpowiedzi na pytanie, na gruncie psychologii, jak ludzie i technologia będą współtworzyć społeczeństwo jutra.

19:30 – 20:30 „Infrastruktura jako kod” – Jakub Kubryński
Obecnie ze świecą szukać firmy, która nie wykorzystuje repozytoriów kodu czy narzędzi automatyzujących kompilacje projektów. Jednak kilkanaście lat temu sytuacja była zupełnie odwrotna. Podobny przełom dokonuje się dzisiaj a dotyczy automatyzacji orkiestracji i provisnioningu infrastruktury. Jakie są zalety podejścia infrastruktura jako kod, jakie wyzwania się z tym łączą i jak można wdrożyć to sprawnie w swojej organizacji? Tego wszystkiego dowiemy się podczas prelekcji.

Jakub Kubryński
Jakub jest programistą, dla którego programowanie jest zarówno pasją, jak i sposobem na życie.
Głównym obszarem jego zainteresowań jest ciągłe usprawnianie procesów tworzenia oprogramowania poprzez wdrażanie nowych technologii oraz szlifowanie metodyk zwinnych.
Podczas swojej ponad 13-letniej kariery pracował jako programista, architekt, lider zespołu oraz manager.
Zdobywał doświadczenie po obu stronach procesu wytwórczego, będąc zarówno klientem, jak i dostawcą. Teraz realizuje się jako prelegent i trener, a także współzałożyciel platformy oceny kompetencji programistów online – Devskiller.com. Ponadto aktywny uczestnik wielu projektów open-source.

20:30 – 21:30 Networking & Pizza

Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains.