Press "Enter" to skip to content

Premiera raportu „Kobiety w IT”

Aleksandra Biwald 0

We wrześniu 2017 Connectis, wraz z instytutem badawczym IRC oraz Filttr, wydało na świat raport „Rynek pracy programistów” po to, by lepiej zrozumieć jaki jest rynek pracy z perspektywy kandydatów w branży IT oraz jak wygląda rekrutacja specjalistów IT. W badaniu wzięło udział 500 osób, z czego kobiety stanowiły zaledwie 8%.

To, że jest tak mały procent kobiet w tej grupie zawodowej nie było dla nas specjalnym zaskoczeniem, w końcu nie od dziś wiadomo, że to zdecydowanie „męski świat”, zdominowany przez programistów. Jednak, między innymi dzięki stowarzyszeniom takim jak Geek Girls Carrots, które popularyzują pracę w IT wśród kobiet, ten odsetek rośnie z roku na rok i jestem pewna, że będzie rósł dalej. Dlatego też inicjatywa zbadania tej mniejszościowej grupy od razu wydała mi się dobrym pomysłem – w końcu warto wiedzieć o kobietach w IT więcej, by móc jeszcze lepiej dopasować propozycje zawodowe do ich oczekiwań, planów i potrzeb.

Connectis, wspólnie z Geek Girls Carrots oraz innymi partnerami badania przeprowadził wiosną tego roku badanie „Kobiety w IT”. Wzięło w nim udział 2048 respondentek z całej Polski, związanych z branżą IT lub chcących rozwijać swoją karierę w tym obszarze zawodowym. Z punktu widzenia potencjalnych pracodawców Raport „Kobiety w IT” odpowiada na wiele ważnych pytań, mi. dotyczących wynagrodzenia w branży IT, doświadczeń w pracy (tych dobrych i tych, których nie powinno być) oraz wszystkiego, co jest dla nich istotne przy wyborze nowej drogi zawodowej.

Premiera raportu i wyników już 23 maja. Stay tuned!